EGEMATAL’dan Multidispliner Kurs
Haber
02 Temmuz 2020 - Perşembe 15:41
 
EGEMATAL’dan Multidispliner Kurs
Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE MATAL)  tarafından “In Vitro Tekniklerden In Vivo Uygulamlara: İki Boyutlu (2D) - Üç Boyutlu (3D) Hücre Kültürü ve Doku Mühendisliği Çalışmaları” etkinliği düzenlenecek.
GÜNDEM Haberi
EGEMATAL’dan Multidispliner Kurs

Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE MATAL)  tarafından “In Vitro Tekniklerden In Vivo Uygulamlara: İki Boyutlu (2D) - Üç Boyutlu (3D) Hücre Kültürü ve Doku Mühendisliği Çalışmaları” etkinliği düzenlenecek. EGE MATAL Müdürü Prof. Dr. Suna Timur’un yürütücülüğünü yaptığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 2237-A “Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı” tarafından desteklenen etkinlik; 13-16 Ekim 2020 tarihleri arasında EGEMATAL’da gerçekleşecek.

Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kutsal Turhanın açılış konuşmasını yapılacağı etkinliğin kurs programı ile; klinik, tıp, mühendislik ve temel bilimlerin birlikte çalışmalar yürüttüğü ve insan sağlığı açısından büyük önem taşıyan “Hücre Kültürü” ve “Doku Mühendisliği” konularında hem teorik bilgiler hem de uygulamalar ile lisans, lisansüstü öğrencileri ve akademisyenleri bilgilendirmek hedefleniyor.

Katılım kontenjanının 20 kişi ile sınırlandırıldığı kurs için son başvuru tarihi 1 Eylül 2020. Başvurular, “http://egematalkurs.ege.edu.tr”  internet adresinden “online” olarak yapılacak. Kursa; lisans öğrencileri, lisansüstü öğrenciler ve akademisyenler başvurabilecek.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı Editör: Beyaz Haber Ajansı
Yorumlar
Haber Yazılımı